Czy można skorzystać z kolektorów słonecznych w sobotę? - Prąd ze słońca

montaż fotowoltaiki wrocław

Z optymizmem możemy obserwować jak kolektory

W dzisiejszych czasach ekologia jest bardzo ważnym aspektem, który znajduje coraz więcej zastosowań w naszym codziennym życiu. Energia odnawialna to kierunek, w którym powinniśmy podążać aby mieszkać na czystej,

Czy można skorzystać z kolektorów słonecznych w sobotę? - Prąd ze słońca montaż fotowoltaiki wrocław
tętniącej życiem planecie. Z optymizmem możemy obserwować jak kolektory słoneczne coraz częściej pojawiają się na polskich domach. Minął już okres sceptycyzmu, obecnie coraz więcej ludzi nie waha się skorzystać z OZE, gdyż jest to opłacalna inwestycja na lata. Fotowoltaika jako system przekształcania energii słonecznej w elektryczną jest całkowicie bezemisyjny, przyczyniając się tym samym do znacznej poprawy jakości powietrza. Najczęstsze obawy ludzi dotyczą okresu zimowego, jednakże umowy z firmami energetycznymi są zawarte w sposób, który w razie konieczności pomaga klientowi podczas tego okresu. Instalacje fotowoltaiczne to przyszłość, kopcące piece muszą zniknąć jak najszybciej z polskich domów. Wszyscy przecież chcielibyśmy oddychać czystym powietrzem, oszczędzając przy tym mnóstwo pieniędzy.


Ceny prądu mogą często przyprawić nas

Ceny prądu mogą często przyprawić nas o zawrót głowy. Dlatego też, wiele osób podczas budowy lub modernizacji budynku bierze pod uwagę alternatywne źródła energii. Energia odnawialna pozyskiwana ze słońca jest przyjazna środowisku i darmowa. Dodatkowo pomaga ograniczyć produkcję smogu. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest fotowoltaika oraz kolektory słoneczne. Czym różnią się te dwa sposoby wykorzystania energii słonecznej? Dzięki panelom słonecznym pozyskujemy energię elektryczną, czyli prąd stały, natomiast kolektory słoneczne zmieniają promieniowanie w ciepło. Jeśli interesuje nas tylko podgrzanie wody najlepszym rozwiązaniem będą kolektory słoneczne. Zastosowanie takiego rozwiązanie pozwoli właścicielom kotłów na paliwa stałe cieszyć się ciepłą wodą poza sezonem grzewczym. Panele fotowoltaiczne polecane są dla gospodarstw domowych w których występuje duże zużycie energii elektrycznej oraz w sytuacjach gdzie, jako główne źródło ciepła do ogrzewania budynku zastosowano pompę ciepła. Zarówno kolektory słoneczne jak i panele fotowoltaiczne montowane są na dachu oraz są bardzo podobne do siebie.


Nie ma problemu z rozpalaniem i

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań pozwalających na ograniczenie emisji smogu. Energia odnawialna, wykorzystywana zamiast paliw stałych, nie obciąża środowiska naturalnego. Użycie alternatywnych źródeł energii wpisuje się w konwencję zrównoważonego rozwoju, ponieważ oszczędzamy nasze zapasy surowców naturalnych. Kolektory słoneczne i fotowoltaika znacznie zmniejszają zanieczyszczenie środowiska. Niestety, ponieważ ich praca uzależniona jest od długości dnia w Polsce i sezonowości obie instalacje dostarczają nam energii głownie w sezonie letnim. Co daje właścicielom gospodarstw domowych zainstalowane kolektorów słonecznych? Po pierwsze, przez pół roku zyskujemy na wygodzie. Nie ma problemu z rozpalaniem i wyrzucaniem popiołu. Po drugie, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej przyczyniamy się do ochrony środowiska. Decydując się na zastosowanie solarów możemy zaoszczędzić nawet 60% rocznej energii potrzebnej do podgrzania wody. Co więcej, kolektory płaskie, które są najlepszym rozwiązaniem w naszym klimacie, są odporne na czynniki zewnętrzne.


Fotowoltaika? Modne hasło ale z czym

Fotowoltaika? Modne hasło, ale z czym to się je? Przede wszystkim każdy, kto decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, i to wszystko jedno czy chodzi o postać pod tytułem kolektory słoneczne, czy ogólnie mówimy energia odnawialna, zmienia swój status u swojego dostawcy prądu z „klienta” na „prosumenta”.
A prosument?
Prosument w obszarze OZE, to osoba, która sama produkuje swoją własną energię elektryczną. Robi to z odnawialnych źródeł energii w tzw. mikroinstalacji.
W naszym prawie jest to: instalacja energii odnawialnej z zainstalowanym źródłem energii elektrycznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kWp.
W praktyce oznacza to, że masz własną instalację fotowoltaiczną, przydomową elektrownię fotowoltaiczną.
Zgodnie z ustawą o OZE z 1 lipca 2016 roku, jako właściciel instalacji, jesteś uprawniony do skorzystania z usługi bilansowania z siecią.
Nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej ze swojej mikroinstalacji możesz przesyłać do zakładu energetycznego i następnie możesz odbierać ją w dowolnym momencie.